İşte Migren Tedavisi

Baş ağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bunun sebebi migren olabilir. Migren atakları genellikle 4 ile 72 saat arasında sürer ve kişi ataklar arasında normaldir. Baş ağrısı migrenin belirtilerinden yalnızca bir tanesidir. Bu ağrı genellikle tek taraflı, yoğun ve zonklayıcı tarzda bir baş ağrısıdır. Görme bozuklukları; kör noktalar, parlayan ışıklar, görmenin bozulması veya zig zag şekiller görülebilir. Aura olarak adlandırılan bu belirtiler migrenlilerin yalnızca %10'unda görülür. Aura ile birlikte olan migrenede klasik migren denir. Bulantı ve kusma ile takip edilen hastalar olduğu gibi ışık, koku ve sese karşı hassasiyette olanlarda büyük orandadır.

İşte Migren Tedavisi
         Baş ağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bunun sebebi migren olabilir. Migren atakları genellikle 4 ile 72 saat arasında sürer ve kişi ataklar arasında normaldir. Baş ağrısı migrenin belirtilerinden yalnızca bir tanesidir. Bu ağrı genellikle tek taraflı, yoğun ve zonklayıcı tarzda bir baş ağrısıdır. Görme bozuklukları; kör noktalar, parlayan ışıklar, görmenin bozulması veya zig zag şekiller görülebilir. Aura olarak adlandırılan bu belirtiler migrenlilerin yalnızca %10’unda görülür. Aura ile birlikte olan migrenede klasik migren denir. Bulantı ve kusma ile takip edilen hastalar olduğu gibi ışık, koku ve sese karşı hassasiyette olanlarda büyük orandadır.

           Migren tetikleyicileri de kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bunun yanında bazı uyaranlarda ortak olarak görülebilir. Alkol kullanımı, fazla kafein alımı, yüksek tansiyon, doğum kontrol hapları, hazır gıdaların içesindeki bazı maddeler, diş ağrısı, adet dönemi, farklı sebeplerden olan baş ağrıları en önemli migren tetikleyicileri arasındadır. Kişiye özel tetikleyicileri ise çoğaltmak mümkündür. Duygusal yönden etkilenmeler, fiziksel bazı uyaranlar ve dış etkiler de kişilerde migrenin tetiklenmesinde önemli bir yere sahiptir.
 

            Migren tedavisinde ise çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar öncelikle yaşam tarzının düzenli olması, düzenli uyumak, düzenli yemek yemek, bilinen tetikleyicilerden uzak durmak (kafein, eski peynir, et koruyucuları, salamura ürünler, çerez), düzenli aerobik egzersiz yapmak, duygusal stresi azaltmak, meditasyon, sosyal aktiviteleri artırmak, gevşeme tekniklerini öğrenmek, çevresel etkenlerden kaçınmak. Güneş gözlüğü takın, dumanlı, kokulu, gürültülü ortamlardan uzak durun, vücut duruşunuzun düzgün olmasına dikkat edin. Fiziksel teknik olarak; ısı/buz/ultrasonografi/TENS, masaj/servikal traksiyon boyun kasları için germe ve güçlendirme egzersizleri, tetik noktası germesi, baskısı ve/veya enjeksiyonu, osteopatik manipülasyonlar yapılmalıdır. Alternatif terapiler ise; hacamat, akupresör, terapötik dokunma, aromaterapi, bitkisel terapi, vitaminler (magnezyum)dir.
 

               Bizim uyguladığımız migren tedavisinde ilk seastan itibaren etkiyi hissetmeye başlayacaksınız. Haftada iki defa 20 dakika süren seansların ilerlemesiyle migren ataklarınızda bitmeye yakın azalma olacaktır. Son seanslara doğru ise tamamen tedavi olması için atak olmasa da tedaviye 15 seansa ulaşana kadar devam edilir. Bu kür sonunda çok nadir olarak ikinci kür uygulamak gerektiği durumda olabilir. Seansların herhangi bir yan etkisi yoktur. Bunun yanında çok doğal ve net etkisi vardır. Vücudun kendi tedavi mekanizmasını kullanarak kendini tedavi etmesini sağlamak üzerine kurulu bir tedavi yaklaşımıdır.
 

                Migrenden kurtulmak isteyenler için gerçekten güzel bir tedavi yöntemi olan uygulamamız tamamen doğaldır. Vücuda herhangi bir şey enjekte etmek ve ya da yedirip içirmek gibi bir tedavi şekli değildir. Vücudun kendi öz enerjisini canlandırıp belirli anormallikleri ortadan kaldırarak hastalığın tedavi olmasını sağlamak üzerine kurulu bir tedavi felsefemiz vardır. Migrenden kurtulmak isteyenlerin tek yapmaları gereken bizimle iletişime geçmektir.
 

Sağlıklı, mutlu ve ağrısız günler dileğimle…
 

21.10.2016 - 23795

Fzt. Abdullah Güdendede


Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler İçin Tıklayınız.
İlgili Diğer Yazılar
İlerleyen Yaşınızda Rahat Etmek İçin Omurganıza İyi Bakın
İlerleyen Yaşınızda Rahat Etmek İçin Omurganıza İyi Bakın
Omurganın Düşmanı Cep Telefonu
Omurganın Düşmanı Cep Telefonu
Bölgesel Egzersizler Hastayı Ameliyata Hazırlıyor
Bölgesel Egzersizler Hastayı Ameliyata Hazırlıyor
Çocuğumun Skolyozu Mu Var?
Çocuğumun Skolyozu Mu Var?
Masaj Yaptırmak Bağışıklık Sistemi İçin Faydalıdır
Masaj Yaptırmak Bağışıklık Sistemi İçin Faydalıdır
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]