Ciğerlerine Fındık Parçaları Kaçan Bebek İçin Seferber Olundu

Çanakkale'de, ciğerlerine fındık parçaları kaçan çocuk, ambulans helikopterle Bursa'ya getirildi. Hastanede yapılan müdahaleyle sağlığına kavuştu.

Ciğerlerine Fındık Parçaları Kaçan Bebek İçin Seferber Olundu
Çanakkale'de, ciğerlerine fındık parçaları kaçan 1,5 yaşındaki Yiğit Hamza Gemici, ambulans helikopterle Bursa'ya getirilerek, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan müdahaleyle sağlığına kavuştu.

KAHVALTI SIRASINDA CİĞERİNE FINDIK PARÇALARI KAÇTI

Kahvaltı sırasında ciğerine fındık parçaları kaçan minik Yiğit, önce Lapseki Devlet Hastanesine buradan da Çanakkale Devlet Hastanesine götürüldü. Burada ciğerlerindeki fındık parçalarının bir kısmı alındıktan sonra bebek, ambulans helikopterle Bursa'ya sevk edildi. Yiğit Hamza Gemici, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki müdahalenin ardından sağlığına kavuştu.

HELİKOPTERLE BURSA'YA SEVK EDİLDİ

Baba Ayhan Gemici,yaptığı açıklamada, kahvaltı yaptıkları sırada bebeklerinin boğazına fındık kaçtığını söyledi. Gemici, yaşananları şöyle anlattı: "Burnunu silerken çocuğun nefes borusuna fındık kaçtı. Hemen Lapseki Devlet Hastanesine götürdük. Orada ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Çanakkale Devlet Hastanesine sevk ettiler. Orada fındığın bir kısmını aldılar, tamamını alamayınca 'helikopterle sevk edelim' dediler. Çocuğu uyuttular, helikopter ayarladılar ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirdiler. " Bebeğin sevki yapıldıktan 3-4 saat sonra kendilerinin de hastaneye ulaştığını aktaran Gemici, "Burada ciğerleri temizlenmiş. Bir süre de gözetim altında tutuldu. Şu anda taburcu oluyoruz ve Allah'ın izniyle kurtuldu. " diye konuştu.

BRONKOSKOPİ YAPILARAK CİĞERLERİ TEMİZLENDİ

UÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Gürpınar, Çanakkale Devlet Hastanesi yetkililerinin yaşanan olayla ilgili kendilerini aradığını belirterek, şunları kaydetti: "Hemen bronkoskopi yapılmış ama orada çıkarılamamış. Sonra bizi aradılar. Derhal bir helikopter ayarlandı ve helikopterle hasta buraya getirildi. Hava şartları çok kötüydü. Biz helikopterden önce ekiple birlikte ameliyathaneyi hazırladık ve hastayı hemen operasyona aldık. Burada bronkoskopi yapıldı ve her iki akciğerden de fındık parçalarını çıkardık. Daha sonra bebek, solunum cihazıyla 6-7 saat izlendi ve hasta solunum cihazından da ayrıldı. Şu anda gayet iyi. Bugün de tabucu oldu. "

10.1.2017 - 25158

İlgili Diğer Yazılar
Suda Boğulma
Suda Boğulma
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]