İL İL HASTANELER

Özel Kent Hastanesi

  Özel Kent Hastanesi  
Özel Kent Hastanesi
Hastane Adı: Özel Kent Hastanesi
Telefon: 0(232) 386 70 70
Faks: 0(232) 386 70 71
Adres: 8229 / 1 Sok. No: 56
İlçe: Çiğli
İl: İzmir
Web Adres: www.kenthospital.com
Harita: Özel Kent Hastanesi Haritası için Tıklayın.

Hastanemiz, bölgemizin ve kentimizin nüfus, sosyo kültürel dağılım, kolay ulaşım, otopark ve kolay büyüyebilme imkanları göz önüne alınarak Karşıyaka Bölgesi’nde 30.000 m2 arazi üzerine kurulmaktadır. 6 kat ve yaklaşık 22.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermekte olan hastanemizin teşhis ve tedavi bölümlerinde staff (tam gün çalışan) hekimlerimiz tüm branşlarda poliklinik hizmeti vermektedirler.

Hastanemizin inşaatı ulusal standartlara tam uyumun yanı sıra, standart AIA (American Institute of Architects) Hastane Binaları Rehberine uygun olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

İş akışları, sektörde saygınlığı tartışılmaz olan JCI (Joint Commission International) Akreditasyon Standartları çerçevesinde düzenlenen kent Hastanesi, faaliyete geçtikten çok kısa sürede akreditasyon başvurusunu yapmıştır ve 2006 yılında ilk defa akredite olmuştur, 2012 yılında akreditasyon sertifikası yenilenmiştir. Bu amaçla sürdürülen hazırlık çalışmalarında yurtdışından danışmanlık ve eğitim hizmetleri alınmaktadır.Bu amaçla sürdürülen hazırlık çalışmalarında Joint Commission'dan doğrudan danışmanlık ve eğitim hizmetleri alınmaktadır. Ayrıca Kent Hastanesi Mayo Clinic arasında imzalanan danışmanlık anlaşması gereği medikal personelimiz Mayo'dan eğitim ve eleman değişimi programlarına gerçekleştirmektedir.

Görüntüleme hizmeti sunmak amacı ile magnetik rezonans, bilgisayarlı spiral tomografi, dijital floroskopi, mamografi, direkt röntgen, renkli doppler ultrasonografi gibi cihazlardan alınan imajlar dijital ortamda (PACS) tüm hekimlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Koroner anjiografi, nükleer tıp, kemik densitometresi gibi uygulamaları da yine dijital olarak arşivlenerek, hem hastane içinde hem de gerek duyulduğu zamanlarda yurtiçi ve yurtdışı hekimlere güvenli iletişim ortamlarında gönderilmektedir.

 

[Hata Bildir]