Çenealtı Bezi İltihabı Soruları

Çenealtı Bezi İltihabı Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Çenealtı Bezi İltihabı Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Çenealtı Bezi İltihabı Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Çenemi Hareket Ettirdiğimde Ses Çıkıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim sol çenemde bir sorunum var ve sürekli çenemi hareket ettirmem gerekiyor. Hareket ettirdiğim zaman devamı geliyor ve çenemden ses çıkıyor. Çok şiddetli ağrım oluyor. Ne yapmalıyım? Sebebi ne olabilir?

 • Çene Eklem Sorunu İçin Nereye Başvurabiliriz?

  Hocam ben 3 ay önce eşimin çene eklem kemiği ile ilgili gelmiştim. Aksilikler yüzünden geciktim. Ne yapmalıyım? Lütfen acil cevap verin.

 • SLE Hastalığının Tamamen Geçme İhtimali Var mı?

  Merhaba, kızkardeşim Sistemik Lupus Eritromatozus (SLE) hastası. Malatya Araştırma Hastanesi nefroloji bölümünde tedavi görüyor. Yaklaşık 8 yıldır düzenli aralıklarla kontrole gidiyor. Bu hastalığın tamamen geçme ihtimali yok mu? Bir de Ankara'da bu konuda uzman, tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?

 • Tükürük Bezimde Ödem Var. Ameliyattan Başka Tedavi Yöntemi Var mıdır?

  Merhaba, yaklaşık 5 yıldır yemek yerken veya benzeri şeyleri yaparken çene altında tükürük bezinde şişme ve ağrı oluyor, bir süre sonra geçiyor. Doktor ultrason sonucuna göre, tükürük bezinde ödem oluştuğunu, kanalın tıkalı olabileceğini ve ameliyatla alınması gerektiğini söyledi. Bunun ameliyattan başka tedavi yöntemi var mıdır? Ameliyatın risk derecesi nedir?

 • Çenemin Altındaki Yağ Bezesi Ne Olabilir?

  İyi günler çenemin iç tarafında misket büyüklüğünde bir şey var. Dün sabah kalktığımda acıdığında fark ettim. Elimle çenemin altından dokunduğumda yağ bezesi gibi hissediyorum. Ama yinede tedirgin oldum. Ne olabileceği hakkında bilgi verirseniz ya da ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim?

 • Çenemin Altındaki Beze Dilimdeki Yaradan Kaynaklanıyor Olabilir mi?

  İyi günler, son günlerde sağ tarafımda, çenemin altında fındık büyüklüğünde bir beze elime geldi. Bu, dilimdeki yaradan kaynaklanabilir mi? Yoksa başka birşeyden midir?

 • Boyun, Kulak ve Çene Altındaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, sol boyun, kulak ve çene altında, parmak basıldığında ya da baş hareket ettirildiğinde ağrı meydana gelmekte. Alt ve üst çenenin birleşim yerinde arada bıçak batması gibi ağrı, sol kulakta doluluk hissi (uğultu gibi), enseden başlayan beynin sol tarafında ağrı var. LDL:139, Kolestrol:247. Merdiven ve yokuş çıkmalarda göğüste acıma ve tıkanıklık hissi olmaktadır. Ne yapmam konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

 • 10 Gündür Çenemde Ağrı ve Kilitlenme Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, benim yaklaşık 10 gündür üst sağ çenemde ağrı ve çenemde kilitlenme var, yani dişlerim birbirine kenetlenmiş gibi hissediyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor. Doktorum diş ve diş etimde birşey olmadığını söylüyor ama bu durum beni olumsuz etkiliyor, her gün aynı sıkıntıyı çekiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Diş Kökünde İltihap Oluşuyor. Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

  Selam, diş köküne yanlış müdahale yüzünden iltihap oluştu ve kanal tedavisi yapıldı. Bazen iltihap dişime akıyor. Diş hekimleri çene cerrahına görünmem gerektiğini, ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

 • Gıdı Sarkması İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

  Merhaba, gıdı sarkması için smartlipo yaptırmak istiyorum. Ne yapmam gerek? Bu işlemin tehlikesi var mı, ya da başka kalıcı bir yöntem uygulanabilir mi?

 • 1 Yıldır Baş Ağrısıyla Uğraşıyorum. Sorun Ne Olabilir?

  İyi günler, son 1 yıldır baş ağrısı ile boğuşuyorum. Çene kaslarım şişme yapıyor, kulaklarım daralıp açılıyor, omuzlarım ağrıyor, gözlerimi de etkiliyor. Sol üst çenemdeki son iki dişimin şiştiğini fark ettim. Diş doktoruna gitmeme rağmen, sorunu anlattım ama bir şeyimin olmadığını söyledi. İki dişin arasındaki diş etini hisssetmiyorum ve üzerine masaj yaptığım an biraz rahatlıyorum. Bana acaba sorunun ne olabileceğinden bir tahmin verebilir misiniz? Saygılarımla.

 • Yüzümün Tek Tarafında Şişlik Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Benim sorunum yüzümün tek tarafında belirgin derecede şişlik olması, ama bir çok doktora gittim. Çene ucu operasyonu geçirdim fakat damakta içten bir uyuşukluk var, bu yıllardır geçmiyor. Ameliyat olduğum doktora gittiğimde sinirler zedelenmiş diyerek beni uğurladı. Beni daha çok uyuşuk yerın zıttına sol yanakta şişme rahatsız ediyor ama neden kaynaklandığını bilemiyorum. Acaba çene eklem kemiklerindeki sorun mu bilmiyorum. Şöyle bir şey de var, ağzımı açtığımda çene eklem yerinden ses geliyor. Ne yapmalıyım?

 • Boynumun Şişmesi Diş Ağrımla İlgili Olabilir mi?

  Diş ağrımla birlikte boynumun sağ tarafı şişmiş durumda (dışarıdan da görülmekte). 2 gündür üstüste içmediğim ağrı kesici ve antibiyotik kalmadı, neredeyse ilaç zehirlenmesiyle hastanelik olacağım, çok canım yanıyor. Boynumun sağ çene altımdan şişmesi ağrıyan dişimle mi alakalı, yoksa başka bir şey mi? Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Çene Kemiğimdeki Ağrı Kulağıma da Vuruyor. Ne Yapmalıyım?

  Çene kemiğimde bir ağrı var ve kulağıma çok şiddetli ağrı vuruyor. Konuşurken, yemek yerken sol tarafımda ağrı oluyor. Bir çok doktora gittim, çeneyle alakalı diyorlar. Ne yapmalıyım?

 • Sürekli Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Sürekli başım ağrıyor. Hafif sarsıntıda baş dönmesi oluyor. Çenemin sol kısmına sanki bıçak sokması gibi çok feci kramplar giriyor. Bayılacak gibi oluyorum. Yardımınız için teşekkürler. Bilgi bekliyorum.

 • Oğlumun Boğazındaki Şişliğin Sebebi Nedir?

  Sayın hocam, oğlumun bademcik sorunları vardı, hekimlerimiz alınmasına gerek yok dediler, ama boynunda bezeler oluştu. Daha sonra çene altında, boğazının sağ kısmında şişkinlik oldu. Lenf bezlerinin mikrop kaptığı söylendi. Kontrole götürdüğümde, iyi dediler ama boğazının sağ tarafında şişlik hala var. Ne yapmalıyım? Beni yönlendireceğiniz iyi bir hastane var mı?

 • Küçük Dilim ve Damaklarım Kabardı. Ne Yapmalıyım?

  Son iki gündür küçük dilim şişti ve damaklarım da kabardı. Daha evvel de 1-2 kere aynı durum olmuştu. Tahriş olmuştur diye düşünmüştüm, birkaç günde geçmişti. Bu sefer bilhassa alt damağımla beraber şişti. Çenem bile ağrıyor. Sanki boğazım tıkalı, yutkunurken acıyor. Alerjik olabilir mi? Gargara gibi çözümünüz olabilir mi?

 • Çenemden Gelen Sesler İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Merhaba, benim problemim çenemle ilgili. Çenemde ağrı yok fakat sesler geliyor. Doktor şeffaf gece plağı verdi ama sesler geçmedi. Ne yapmam lazım? Pendik’te oturuyorum, nereye başvurmalıyım?

 • Çenemi Açmakta Zorlanıyorum. Ne Yapabilirim?

  Çenem kilitleniyor. Açmakta zorlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor, hangi doktora çıkmalıyım?

 • Çene Kemiğim, Sağ ve Sol Birbiriyle Orantılı Değil. Bu Düzeltilebilir mi?

  Yüzümün sağ çene kemiğinde uzama var. Yüz çene kemiği sağ ve sol, birbiriyle orantılı değil. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Boğazımda Çoğalan Şişlikler İçin Ne Yapmam Gerekir?

  İyi günler, çene altında boğazımda birkaç ayda bir tekrarlayan şişlikler oluyor ve ağrı, ateş yapıyor. Bu şişlikler sanki ürüyor, geçen seneden daha çok şişlikler var. İki defa özel hastaneye gittim ama her ikisi de farklı sebeplerden kaynaklandığını söyledi. İlk gidişimde soğuk algınlığı, oturuş şeklimden olabilir dendi. Birkaç ay sonra tekrarladığında başka bir hastaneye gittim enfeksiyon olabilir dendi ve ilaç bile verilmedi. Ben bu ağrılarla yaşayamayacağım. Bana ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verir misiniz?

 • Dolgu ve Kaplama Olan Dişlerim Çok Ağrıyor. Ne Yapabilirim?

  1 ay kadar önce kulağımda ağrıdan dolayı doktora gittim. Kulağımda sorun olmadığını, çene yapımda hassasiyet oluştuğunu, ondan kaynaklanabileceğini söyledi ve dişçiye gitmemi söyledi. Dolgu ve kaplama olan dişlerimde de ağrılar oluyor. Bazen yutkunduğum zaman bile dişimde baskıdan dolayı ağrı oluyor. Vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.

 • Çenem Kilitleni yor ve Sesler Geliyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Öncelikle iyi günler diliyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim çenemde bir sorun var, daha doğrusu bazen kilitleniyor ve açamıyorum. Yemek yerken dahi acayip sesler çıkıyor, bu da beni olumsuz yönde etkiliyor. Bunun sebebi nedir ve tedavisi nasıl olur? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Çenemdeki Yamukluk Nasıl Düzeltilir?

  Çenemde bir yamukluk var, nasıl düzeltilebilir?

 • Çenemdeki Kasılmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 2 aydır çenemde kasılmalar oluyor, bu aralarda aşırı derecede kasılma ve ağrı oluyor. Bu kasılmalardan sonra çenemde sağ tarafta şişlik meydana geldi. Bu konuda ne yapmam gerektiği hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • Çene Problemim Ameliyat Olmadan Düzeltilebilir mi?

  Çene ucu gelişmediği için yan profilden alt çene geride duruyor ve gıdı sorunu yaratıyor. Ameliyattan çekindiğim için protez yöntemini tercih etmiyorum. Başka bir yöntemle bu şekil bozukluğu düzeltilebilir mi?

 • Çene Ucu Gelişmediği İçin Yan Profil Görüntüsü Bozuk. Bu Bozukluk Nasıl Düzeltilebilir?

  Çene ucu gelişmemiş. Bu yüzden yan profilden alt çene geride duruyor ve gıdı sorunu yaratıyor. Ameliyattan çekindiğim için protez yöntemini tercih etmiyorum. Başka bir yöntemle bu şekil bozukluğu düzeltilebilir mi?

 • Kızımın Çenesindeki Sertlik Ne Olabilir?

  5.5 yaşında kızımın 1 ay önce çenesinde bir sertlik hissettik kendisi acıdığı söyledi. 3.4 gün sonra baktım acımıyor dedi, ama hala o sertlik duruyor. Hangi doktor bakıyor buna bilgi verirseniz çok sevineceğim. Sertlik köpekdişi hizasında. Teşekkürler.

 • Kulak Memesinin Altındaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Kulak memesinin altında, yemek yediğim zaman daha da artan ağrım oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Kızımdaki Çene Geriliği ve Diş Düzensizliği İçin Ne Önerirsiniz?

  Kızımın çene geriliği ve diş düzensizliği problemi var. Çok pahalı bir tedavi olduğu için yaptıramıyorum. Kızım 13 yaşında. Sigortada nerede yaptırabilirim? Ortodonti tedavisi için randevular dolu diyorlar. Kızımın yaşı geçiyor. Bana yardımcı olur musunuz? Çok zor durumdayım, kızım çok üzülüyor. Selamlar, teşekkürler.

 • Annemin Çene Kemiği Oynuyor. Nereye Başvurmalıyız?

  Annemin konuşurken, esnerken çene kemiği oynuyor, ses çıkıyor, sonra kendi yerine otutturuyor. Bu çok sık olmaya başladı, ortapedi doktoru bize yardımcı olur mu?

 • Üst Çenem Alt Çeneme Göre İleride. Ne Yapmalıyım?

  Selam, 14 yaşında, ön dişlerim ileride olduğu için tel tedavisi gördüm, düzeldi. Tedavi bitti, aylar sonra tekrar eskisi gibi oldu. Üst ön çenem, alt çeneme göre ileride ve bundan olumsuz etkileniyorum. Ben 21 yaşındayım, nasıl bir tedavi şekli önerirsiniz?

 • Çene İltihabı İle İlgili Nereye Başvurabilirim?

  3 aydır çenem ağrıyor. İltihap yapmış, ne yapabilirim?

 • Çenenin Yerinden Çıkmasıyla Oluşan Konuşma Zorluğu İçin Hangi Bölüme Başvurulması Gerekir?

  İyi günler, köy okulunda öğretmenim ve bir öğrencimin çenesi yerinden oynuyor ve çıkıyor. Konuşmakta zorluk çekiyor. Bu konu ile ilgili ne yapılabilir? Hastanelerin hangi bölümüne başvurulması gerekir?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
UMKE ekipleri paletli ambulansla yolu kapanan hastaya ulaştı
Bakan Koca, 85 yaş ve üstündekilerin evlerinde koronavirüs aşısı olduğu anları paylaştı
Son dakika: Koronavirüs salgınında can kaybı 24 bin 640'a yükseldi
85 yaş üstü vatandaşları aşılama çalışması başladı
Sağlık çalışanlarının korona virüs mücadelesi fotoğraflara yansıdı
7 yaşındaki hasta çocuk için ekipler seferber oldu
Uzman doktor eczacıların aşılanma sürecini anlattı
Samsun'da 85 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına başlandı
Sputnik V aşısını tescil eden ilk AB ülkesi Macaristan oldu
Ankara Valiliği 116 yaşında iki kişiye aşı yapıldığını duyurdu
Son dakika haber: Eczane çalışanlarına Kovid-19 aşısı yapılıyor

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]