Saç ekiminden korkmalı mı?

Saç ekim süreci nasıldır, herhangi bir acı veya ağrı oluyor mu, herkes saç ektirebilir mi? Saç ekim uzmanından saç ektirmeyi düşünenlere önemli tavsiyeler…

Saç ekiminden korkmalı mı?
Gelişen teknolojiyle acısız, ağrısız saç ekim imkanı sunan saç ekimi operasyonları, sanıldığından daha kolay gerçekleşebiliyor. Saçıyla ilgili sorunu olan insanlar yeniden çıkan harika saçlarıyla kendilerine yeni bir hayat çiziyor. Bysacekimi Saç Ekim Merkezi Genel Koordinatörü Bilgehan Yıldırım saç ekimiyle ilgili merak edilenlere açıklık getirdi.

SAÇ EKİMİNDEN KORKMALI MI?

Saç ekiminden insanların korkmalarının en başta gelen nedeni, iğne fobisidir. Bir diğer neden; operasyon sonrası görüntülerinin, öncesine oranla kötü ya da yapay durmasından aşırı endişelenmeleridir. Saç tellerinin alındığı bölgede yara izi ve eksiklik oluşacağı kanısı da korkuyu artırmaktadır. Tüm bunlar “bilgi eksikliğinden” kaynaklanmaktadır.

 Saç ekiminde gelinen yeterlilik ve teknikler sayesinde işlem sonrası sonuçlar saç ekim hastalarında memnuniyetle karşılanmaktadır. Yeni teknik FUE yöntemi sayesinde hem yüksek oranda greft alınabilmektedir, hem de alım yapılan alanda çok az travma oluşmaktadır. Bu travmalar yani ufak yaralar, bir kaç günle sınırlayabileceğimiz çok kısa sürede iyileşmektedir.

SAÇ EKİMİNDE ALTERNATİF UYGULAMALAR VAR MI?
 
Saç ekimi dışında alternatif olarak protez saç uygulamaları vardır. Bu işlem saç derisine peruk yapıştırılması işlemidir. Saç ekimine göre daha maliyetli olabilir. Bunun yanında deriye yapıştırıldığı için saç derisinde tahrişe, yara ve alerjik durumlara neden olabilir.

SAÇ EKİMİ VE SONRASI

Saç ekimi sonrası, işlem yapılan alanda dökülmelere rastlanmaz. Ama kendi saçının olduğu ve ekilme yapılmayan diğer alanlarda dökülmeler görülecektir. Saç ekimi sonrası ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülür, 2. aydan sonra tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar maksimum gücüne ortalama 7-8 ayda ulaşır. Ekim yapılan yerde daha önceden bulunan saç tellerinin dökülme ihtimali olabilir, tam tersi güçlendikleri de görülmektedir, ancak ekilen saçlar dökülmemekle birlikte kendi saçlarımızdan daha güçlü ve canlı olmaktadırlar.

HERKES SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR Mİ?

Kafa derisinde herhangi bir cilt hastalığı bulunmayan, saç alınacak bölgede, özellikle ense kısmında, uygun kök, yani saçı bulunanlar ve lokal anestezi ye alerjisi olmayan, ergenlik dönemi sonrası “saç dökülme sorunu” olan kadın erkek herkes, saç ekimi yaptırabilir.

HEMEN DUŞ ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Saç ekiminden itibaren 3. gün ekim yapılan alana ilk yıkama dediğimiz yıkama işlemi yapılır. Bu işlem için özel nemlendirici bir vücut losyonu kullanıyoruz. Losyon ekim alanına sürülür ve yarım saat bekletilir. Yarım saat sonra ılık ve tayziksiz suyla losyon kibarca durulanır. Avucumuza sıktığımız şampuanı kibarca ekim alanına sürer ve suyla durularız. Bu işlemler ilk 4 gün boyunca çok kibarca yapılır. Saç ekim işlemi sonrası ilk üç gün ekim yapılan alana su değdirmemek şartıyla boyundan aşağı kısa süreli duşlar alınabilir. Saçlı deriyi yıkamak için ise az önce dediğim gibi 3 gün beklemek gerekiyor.

12.9.2014 - 15318

İlgili Diğer Yazılar
Hindistan cevizi yağı faydaları ve Hindistan cevizi yağının sağlığa etkileri
Hindistan cevizi yağı faydaları ve Hindistan cevizi yağının sağlığa etkileri
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Bebekleri ağlatan 11 neden
Bebekleri ağlatan 11 neden
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
Jinekolojide
Jinekolojide 'izsiz' ameliyat dönemi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]