Basur Soruları

Basur Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Basur Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Basur Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Anal Bölgemdeki Memeler Nedir?

  Kolay gelsin hocam, benim anal bölgede tuvaletten sonra oluşan şişlik vardı. (1 veya 2 meme oluyor bazen). Doktora gittim, fitil ve sıcak su tedavisi önerdi. Geçmez ise küçük bir operasyonla alırız diye ekledi. Ancak geçti. Bu olaydan 3-4 ay sonra bu tekrarladı. Ara sıra önemsenmeyecek kadar küçük ve saatler içerisinde geçen memeler oluşuyordu ki, bu araştırdığım kadarıyla Anal Hematom adlı hastalık. Doktora tekrar gittim. Bir şeyin yok, basurun varmış, fitil tedavisi uyguladığın zaman geçmiş dedi ve şimdi tuvaletten sonra 2 meme daha oluştu. Durduğum yerde de ağrı yapıyor, hareket halindeyken de. Sizce nedir? Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Kolay gelsin.

 • Hemoroid Tedavisinde Lastik Bant Önerir misiniz?

  Merhaba sayın hocam, benim 2 senedir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve baktılar. Rapor şu şekilde; anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlendi. Tuşede özellik yok. Endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi. Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Bana lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Sizce bu lastik bant tedavisi uygun mudur? Benim korkum bu bantın ilerde çıkması. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Lastik Bant, Hemoroid Tedavisi İçin Uygun mudur?

  Merhaba hocam, benim 2 senedir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve baktılar. Rapor şu şekilde; anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlendi. Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon değerlendirildi, retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Sonrasında bana lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Bu lastik bant tedavisi uygun mudur? Benim korkum, lastik bantın ilerde çıkması. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Hemoroid İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba sayın Ali Akdeniz hocam, benim 2 senedir hemoroid sorunum var. Doktora gittim, bana sigmoidoskopi ile bakılacak dedi ve baktılar. Rapor şu şekilde; anüste üzerinde erozyonlar olan 3 adet hemoroidal pake izlendi. Tuşede özellik yok endoskopla rektum ve distal sigmoid kolon degerlendirildi. Retrofleksiyonda ise hemoroidal pakeler vardı. Anaskopla yapılan incelemede grande 2 internal pakeler vardı. Bana lastik bant uygulaması yapacaklarını söylediler. Sizin önereceğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Hemoroid Tedavisi İçin Lastik Bant Uygun mudur?

  Merhaba sayın doktorum, bende hemoroid hastalığı var, 3 tane meme var. Gittiğim doktorlar bana lastik bant tadavisi önerdiler ama kafamda bir çelişki var, size danışmak istedim. Bu lastik bantın ileride çıkma tehlikesi var mı? Bir de çürüyüp düşecek o bölge bağırsaklara bir zarar verir mi? Sizin görüşlerinizi bekliyorum, ilginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Basur İçin Ameliyat Olmak Şart mı?

  Selam hocam, ben 1 sene öncesinde basur dolayısıyla tedavi görmüştüm. Kanama yok ama arada bir makat bölgesinde meme oluşuyor, bir müddet sonra iyileşiyor. Yaklaşık 4 gündür tekrar nüksetti ve ağrı yapıyor. Doktora gittim, krem ve hap verdi, ancak istersen ameliyatla alabilirim dedi. Bu durumda ameliyat olmak şart mı, yoksa bu durum geçici bir durum mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Hemoroid ve Mide Problemlerim Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, benim büyük bir sorunum var, ama ben Antalya dayım. Burada SSK Devlet Hastanesine defalarca gittim ama derdime çare bulamadılar. Bende Hemoroid var. Ara sıra ufak ta olsa kanama oluyor. Kimileri damar çatlamış dedi, kimleri de basur dedi. Ameliyat olamana gerek yok dediler ama psikolojik olarak sıkıntı yapıyor ve midemde de ağrı, ekşime, kramp ve şişme var. Malesef doktorlar kimileri mide fıtığı, kimileri de mide ülseri dedi. Tam teşhis koyan olmadı. Beni kim ve nasıl bilgilendirecek?

 • Kıl Dönmesi ve Hemoroid Problemlerim Var. Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır?

  Merhaba, yaklaşık 2 yıldır kıl dönmesi problemim var ve ameliyat olmam gerekiyordu ancak ben derslerim dolayısıyla ilgilenemedim, işin aslı biraz da korkuyordum. Kuyruk sokumunda ve sürekli hareket halinde olacağım için canım çok yanar diye düşünüyordum. Ancak şimdi de hemoroid problemim var sanırım, sürekli kanama oluyor. Ne yapacağımı bilmez haldeyim, ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadar ve o süreçte neler yapılmamalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ediyorum.

 • Eşimin Hemoroidi İçin Bitkisel İlaçlar Deneyebilir miyiz?

  Merhaba eşimin hemoroid problemi var. Tuvaletini yapmakta çok zorlanıyor, kanaması var ve artık otururken bile ağrıdığını ve acı hissettiğini söylüyor. Herhangi bir meme oluşumu da yok dışarıda. Bu ilerlemiş bir hemoroidi mi yoksa normal derecede seyreden bir hemoroid mi? Bitkisel ilaçlar mı deneyelim?

 • Hemoroidin Sebebi Kabızlık Olabilir mi?

  Merhaba, annem 44 yaşında ve hemoroid hastalığı var. Hemoroidin sebebi kabızlık, kabızlığın sebebi bağırsakla ilgili olabilir mi?

 • Mide Yanması ve Dışkıda Kan Olduğu için Nereye Başvurmalıyım?

  52 yaşındayım. Mide yanması dışında bir sağlık problemim yok, içki ve sigara kullanırım. İlk defa tuvalette dışkı dışında kan geldiğini gördüm. 6 ayda bir yaptırdığım testlerde herhangi bir sorunum çıkmamıştı. Daha sonraki tuvaletlere çıktığımda yine kan akışı devam etti. Spor ile ilginiyorum. Son zamanlarda ağırlık kaldırdım, baharatlı severim ve yerim, makat bölgesinde yanma mevcut ve ele gelen bir kütle yok. Hangi branş doktoruna gitmeliyim? Neler yapmalıyım, neler yemeli içmeli veya kullanmalıyım? Saygılar, kolay gelsin.

 • Dışkı Yaparken Meme Oluşması Ne Gibi Bir Hastalığın Göstergesidir?

  Selam öncelikle benim büyük abdestimi yaparken meme oluşuyor. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum, en yakın zamanda cevap verirseniz memnun olurum saygılarımla.

 • Kardeşimin Bağırsak Ağrıları ve Aşırı Kilo Kaybı Var. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, 19 yaşındaki bekar kız kardeşimin karın bölgesinde ciddi ağrısı var. Ağrıyı; bağırsaklarıma diken gibi bir şey batıyor, şeklinde tanımlıyor. Ayrıca dışkılamada kan geliyor ve aşırı kilo kaybı var. Sizce, bağırsaklarında yabancı bir madde mi var? Ne yapmamız gerekiyor?

 • 1,5 Yıldır Hemoroid Sorunum Var, Ne Gibi Çözümler Öneririsiniz?

  Selam. Hemoroit ile ilgili problem yaşıyorum. Popo deliğinin etrafında küçük bir et parçası var, kulak memesi gibi. Yumuşak ağrı yapıyor ama bayan doktor olmadığı için gidemiyorum. Yaklaşık bir buçuk yıldır var. Çözümlerinizi bekliyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

 • Kabızlık Sorunum Bir Türlü Düzelmiyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhabalar, 30 yaşındayım ve kabızlık sorunum var. Küçükken başladı ve birçok ilaç kullanmama rağmen düzelmedi. Her gün tuvalete çıkıyorum ancak sert kıvamda oluyor ve çok zorlanıyorum. 2 doğum yaptım. Son hamileliğimde makattan kanama oldu. Doktora gittim ve Anal Fisür dedi. Krem kullandım. Bu arada basur oluştu ama ağrım yok. Sadece tuvalette bir damla kadar kanamam oluyor. Son günlerde yemek yedikten sonra, midem ve kasıklarım ağrıyor. Bununla bir bağlantısı var mıdır? Ne kadar sulu yemek ve meyve yesem de hiçbir düzelme olmuyor. Ne yapmalıyım?

 • Dört Yıldır Hemoroid Problemim Var. Nasıl Bir Tedavi Yöntemi Önerirsiniz?

  Merhaba, benim 4 yıldır hemoroid problemim var. Doktora gittim, tedavi oldum ama bir türlü iyileşemedim. Dışarıda bir meme, içeride yanma ve kaşınma, kanama ve şişme oluyor. Bir de çok terleme oluyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Ne yapabilirim?

 • Dışkımdan Kan Geliyor ve Ağrım Oluyor, Sorun Ne Olabilir?

  Büyük abdestimi yaparken dışkının kenarı kanlı geliyor. Ağrıda zaman zaman oluyor. Problem ne olabilir aydınlatırsanız sevinirim? Teşekkür ederim iyi günler.

 • Hemoroidim İğne Ucu Kadar, Ne Gibi Yöntemler Uygulayabilirim?

  Merhabalar, Hemoroid hastalığım daha çok ilerlemedi yani toplu iğne ucu kadar küçük ve hemoroid tedavileri de bitkisel tedavilerin mümkün olduğunu öğrendim. Ben acaba bu yöntemi uygulasam mı ya da ne yapmalıyım? Teşekkürler.

 • Makat Bölgemde Uçuk Şeklinde Doku ve Kaşıntı Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, ben 22 yaşındayım. Makat bölgemde, büyük abdestimi yaptığım yerin içine doğru, uçuk şeklinde bir doku var ve kaşıntı yapıyor. Bu ne olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Fıtık ve Hemoroid Ameliyatları Aynı Anda Yapılabilir mi?

  Merhaba, 6 ay önce by-pass ameliyatı olan birisi, kasık fıtığı ve hemoroid ameliyatlarını aynı anda olabilir mi? Olursa kalp için bir sorun olur mu? Teşekkürler.

 • Dışkı İle Birlikte Kan Gelmesi Sorunum Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 3 sene içinde, senede 1 defa olmak üzere, dışkı ile birlikte kan geldi. Ama bu sene, 10 gün içinde 3-4 defa oldu. Kan tahlili yapıldı ve temiz çıktı. İlk kanamalarda da, doktor muayenesi ve tahlillerim temiz çıkmıştı. Nedeni ne olabilir? İlk muayenedeki doktor hemoroid olduğunu söyledi ama bu konuda hiç bir şikayetim olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Büyük Abdestimde Kan Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, büyük abdestimden kan gelmeye başladı. Daha önce doktora başvurdum ve teşhiste kabızlık denildi. İlaç kullandım ve geçti. Ancak şimdi tekrar başladı. Bunun sebebi nedir?

 • 2 Aydır Ara Ara Makattan Kan Geliyor. Hemoroid midir?

  Selam hocam makatta yanma, acıma oluyor. Zaman zaman kan geliyor pıhtılı bazen uzun zaman tuvalette kalıyor hemoroid midir? Yaklaşık 2 ay oldu ara ara oluyor. Geç mi kaldım, ne yapmalıyım? Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür edrim bu hizmeti sunduğunuz için Allah razı olsun sizden. Yeni yılınız kutlu olsun. Sağlıklı mutlu huzurlu bir yıl dileklerimle saygılar.

 • Dışkımı Yaparken Kan Geliyor. Bu Nasıl Bir Hastalık Olabilir?

  Benim sorunum benim dışkımdan yani dışkımı yaparken biraz yaptıktan sonra kan gelmeye başlıyor ve çok acıyor. Bu hastalığımı çok merak ediyorum? Korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 • Hemoroidim Var. Kanama, Ağrı ve Şişme Oluyor. Neler Yapmam Gerekir?

  Merhabalar, 27 yaşında ve 2 çocuk annesiyim. İlk hamileliğimde hemoroid oluştu ve daha sonra ilerledi. Şu anda kanama, ağrı ve şişme var. Hastalığın hangi aşamasındayım? Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Bağırsak Problemi Çekiyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 23 yaşındayım ve bağırsak problemi çekiyorum. Her gün müsli şeklindeki meyveli yoğurtlardan yediğim halde, 2 günde bir ancak tuvalete çıkabiliyorum. Yemediğim zamanlarda ise 4 günde bir çıkıyorum ve ağrılı hatta bazen de kanamalı bile olabiliyor. Bana tavsiyeniz nedir?

 • 4-5 Ayda Bir Dışkımla Beraber Kan Geliyor. Sebebi ne Olabilir?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım. 3-4 yıldır, 4 veya 5 ayda bir bazen kabız olduğumda, dışkıyla birlikte kan geliyor. Acaba rektum veya bağırsak kanseri mi, yoksa hemoroid mi? (Bu arada annem ve anneannem mide kanseriydiler). Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Hemoroidin Tekrarlama Olasılığı Var mı?

  Merhaba, hemoroid rahatsızlığım vardı ve ameliyat oldum. Ameliyat öncesi durumum çok kötüydü, tuvalete gitmeye korkuyordum. Ancak şimdi iyiyim. Bu hastalığın tekrarlama ihtimali var mıdır?

 • Hemoroid İle İlgili Tedavi Gördüm Fakat Tam Olarak Kurtulamadım. Ne Yapmalıyım?

  Selam bende hemoroid hastalığı var. Aynı gün içinde 2 kez tedavi gördüm ama hala kurtulamadım. Makatımda hala 2-3 adet baloncuk şeklinde hemoroid var. Ne yapmamı önerirsiniz veya nasıl bir tedavi önerirsiniz? Teşekkürler.

 • Büyük Abdestimi Yaparken Neden Kan Geliyor?

  Merhabalar hocam, ben büyük abdestimi yaparken arada sırada kan geliyor? Bunu nedenini öğrenebilir miyim?

 • Büyük Tuvaletten Sonra Kanama Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, bir kaç ay önce ishal ve halsizlik şikayetiyle hastaneye başvurdum ve ilaç tedavisiyle iyileştim. Fakat daha sonraları makatımdan tuvalet kağıdıyla silince sivilce patlaması kadar kan gelmeye ve makatımdan sanki çatlaklar oluşuyormuş gibi acılar olmaya başladı. Şu an, büyük tuvaletten sonra fazla miktarda kanama oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Helicobakter Pylori, Reflü, Spastik Kolon, Hemoroid Teşhisi Konuldu. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 26 yaşındayım. Geçen sene endoskopi ve kolonoskopi oldum. Helicobakter Pylori, safra reflüsü, gastrit, spastik kolon ve hemoroid teşhisi konuldu. Tedavi gördüm. Şimdi tekrar öğürmelerim başladı. Vitaminden başka ilaç kullanmıyorum. Stresten kaynaklanıyor olabilir mi? Neler yapmam gerekir?

 • Hemoroid Hastalığı İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Hemoroid hastalığı ile ilgili hangi servise başvurmalıyım? Teşekkürler.

 • Hemoroidin Ameliyat Olmadan Tedavisi Mümkün mü?

  Hemoroid ameliyatı olmadan tedavisi var mı? Ameliyat olmak şart mı? Uzun zamandır rahatsızım.

 • 2 Gündür Makatımdan Kan Gelmesi Normal mi?

  Merhaba hocam iki gündür bende makattan kan geliyor bu normal midir? Bununla ilgili küçük bir araştırma yaptım ve makattan nedensiz gelen kan bir kanser habercisi olabiliyormuş lütfen beni bu konuda aydınlatın şimdiden teşekkür ederim iyi günler cevabınızı bekliyorum.

 • Makat Girişinde Sert, Ağrılı Bir Şişlik Var. Bunun İçin Ne Yapılmalı?

  Daha öncede bu sorunu yaşadım doktora gittim. Konulan teşhis abse idi. Makat girişinde ağrılı hafif sert nohut tanesi büyüklüğünde bir şişlik. Şu anda aynı sorunu yaşıyorum fakat bu defa geçmedi aynı zamanda çok feci kaşıntı var.

 • Annemde Basur Var Son Zamanlarda Kanamsı Olmaya Başladı. Ne Yapmalıyız?

  Annem 5 yıldır basur. Son zamanlarda kanaması olmaya başladı ve çok acı çektiğini söylüyor. Doktora hiç gitmedi. Acaba bunun nedeni başka bir hastalık olabilir mi? Neler yemesi gerekiyor? Cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ederim...

 • Büyük Tuvalete Çıktığımda Sürekli Kan Geliyor, Ne Yapmalıyım?

  Büyük abdeste çıktığımda çok zorlanıyorum ve de sürekli kan geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Makattan Kan Gelme ve Şişlik Şikayetlerim Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, uzun süredir makattan kan gelme sorunum vardı ve büyük tuvaletimi yaparken şişlikler meydana geliyordu. Fakat son 3 gündür geçmeyen çok sert bir şişlik var. Gittiğim ilk doktor trombosit odluğunu ve acilen alınmasını gerektiğini söyledi. Bundan emin olmadığım için başka bir doktora gittim, muayene edildikten sonra hemoroid teşhisi koyuldu ve bir tane meme oluşmuş dedi. Korton ve Doflan 500 ilaçlarını verdi. Şu an bu ilaçları kullanıyorum fakat hala çok sıkıntılıyım. Neler yapmam gerekiyor?

 • Büyük Abdestimi Yaparken Makatımdan Kan Geldi, Bu Hangi Hastalığı Gösterir?

  İyi günler benim sorunum geçen gün büyük abdestimi yaparken makatımdan iki damla kan gelmesi ve bu 3 gün arayla ikinci defadır başıma geliyor. Acaba bu hangi hastalığın habercisidir?

 • Büyük Abdestimi Yaparken Kanamam Oluyor. Sizce Ne Olabilir?

  Benim bir sorunum var. Makatta büyük abdestimi yaparken kanama oluyor ve canım çok yanıyor. Sizce ne olabilir? Basurdan şüpheleniyorum ama korktuğum için hastaneye gidemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Hemoroid Ameliyatından Sonra Ağrılarım Tekrarlamaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Efendim ben 3 yıl önce hemoroid ameliyatı geçirdim. Ameliyattan 1 yıl sonra tekrar ağrılar başladı. Ne yapmam gerekiyor? Tekrar ameliyat olmaktan korkuyorum. Hele birde kabız olunca hiç çekilmiyor. Ne oturabiliyorum ne de kalkabiliyorum. Saygılarımla.

 • Kızım Tuvalete Gittiğinde Kan Geliyor, Sebebi Ne Olabilir?

  1. sınıfa giden kızımda büyük abdestini yaparken kanama ve acı oluyor. Sonrasında ise akıntılı iltihabı, kanama oluyor. Yardımcı olur musunuz?

 • Makattan Kan Gelmesinin Sebebi Hemoroid mi?

  41 yaşındayım tuvalete girdiğimde makattan az miktarda kan geldi. Fakat hiç bir ağrı ve acı yoktu. Bende hemoroid var ondan olmuş olabilir mi? Bana ne önerirsiniz? Teşekkürler.

 • Makatımdaki Şişliğin Sebebi Basur Olabilir mi?

  Makattın tam kenarında fındık gibi şişme var. Nedeni nedir veya hastalığım basur olabilir mi?

 • 9 Yıldır Karın Ağrısı Şikayetim Var ve Tam Bir Teşhis Konamadı, Siz Ne Önerirsiniz?

  Bende dokuz senedir süren karın ağrısı şikâyetim var. Büyük tuvaletimi yaptıktan sonra hemen hemen 20 dakika süren şiddetli karın ağrım oluyor. Filmlerde hiç bir şey çıkmadı. Basur bu tarz şikâyet yapar mı? İç hemoroit var dendi çok çaresizim dokuz yıldır tanı konulamadı. Sürekli doktordayım hiç ilaç fayda etmiyor. Yardım eder misiniz teşekkürler.

 • Hemoroid ve Kıl Dönmesi Farklı Hastalıklar mı?

  Benim hastalığım. Sanırsam hemoroid dedi doktor birde kıl dönmesi var dedi. İkisi aynı hastalık mı yoksa farklı mı onu anlayamadım? Birde kıl dönmesi operasyonlarında tehlikeli mi? Ameliyattan sonra kaç gün içinde çalışabilir durumda olunuyor. Birde bana ilaçla tedavi sırasında önerebileceğiniz beslenme ve bakım. Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

 • Hemoroid Sorunum Var, Ameliyat Olursam Tamamen Kurtulma Şansım Var mı?

  Merhaba, benim sorunum hemoroid. Bu zamana kadar herhangi bir doktora gitmedim fakat beni çok rahatsız ediyor. Bende dışarıda meme var ve hiç gitmiyor. Kabızlık problemim var ve o sürece geldiği zaman daha çok şişiyor, kanamalar oluyor. Bu bazen pıhtı şeklinde de oluyor. Kasık bölgelerimde yanmalar oluyor makat kısmında kaşınmalar oluyor. Bana bir yol ya da tedavi önerirseniz çok memnun olurum. Bu hastalığın ameliyat olursam geçme şansı ne kadar, bir daha tekrarlar mı? Saygılar.

 • Büyük Abdestten Sonra Kan Gelmesinin Sebebi Nedir?

  Büyük abdest sonra az kan gelmesi. İlk defa oldu.

 • 1- 2 Sefer Büyük Tuvaletimi Yaparken Kan Geldi, Bu Durum Sakıncalı mı?

  Öncelikle teşekkür etmek istiyorum, bizi birçok konularda aydınlattığınız için. Benim sorum büyük tuvaletimi yaparken altımdan kan gelmesi. Sancısız şekilde bir kere oldu hamileydim hamilelerde olur diyorlar, normal mi? Doğumdan sonra bir kez daha oldum 3 senedir de hiç olmadım. Utandığım için doktora gitmedim. Bir iki seferliği sakıncalı mıdır?

 • Dışkı Yaparken Zorlanıyorum ve Kan Geliyor, Sağlık Sorunu Olabilir mi?

  34 yaşındayım. 2 gündür dışkı yaparken damla damla kan geliyor. Tehlikeli bir sağlık sorunu mudur? Ara sıra kabızlık çekiyorum ama çokta zorlanmıyorum. Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

 • Hemoroidimden Çok Rahatsızım, Tamamen Kurtulmak Mümkün müdür?

  Merhaba. Bende de hemoroid var ve öyle rahatsız edici ki. Sürekli kaşıntı yapıyor ve sonra adet kanaması görürmüşçesine kanamam oluyor. En kısa zamanda doktora gideceğim. Sorum şu: ameliyat olmadan bu rahatsızlıktan tamamen kurtulmak mümkün müdür? Yoksa nüksedebilecek bir rahatsızlık mıdır? Teşekkürler.

 • Şeker Hastasıyım ve Şuanda Kabızlık Sorunum Var, Ne Yapmalıyım?

  Şeker hastasıyım. Aynı zamanda basur rahatsızlığım var. Şu anda kabızlık yaşıyorum, ne yapmam gerektiğine dair yardımcı olur musunuz?

 • Hemoroidim İleride Bağırsak Kanserine Çevirebilir mi?

  Merhaba 41 yaşındayım. Bende hemoroid var. Çok nadiren kanama oluyor. Acaba ileride bağırsak kanserine çevirir mi? Teşekkürler.

 • Kabızlık Sorunu Yaşıyorum ve Hemoroidim Var, Ne Önerirsiniz?

  Merhaba yaşım 18 ben uzun zamandır kabızlık sorunu yaşıyorum. Haftada 1 ya da 2 defa tuvalete çıkabiliyorum, arada kanamamda oluyor. Hemoroid sorunum var. Sabahları uyandığımda böbreklerimde ve bağırsaklarımda sancı oluyor. Karnım sürekli şiş. Teşekkürler.

 • Hemoroid’ den Tamamen Kurtulmanın Yolu Var mı?

  Bende hemoroid var. Memeleşme de azda olsa var. İyileşmek için neler yapmalıyım, yeni bir yöntem var mı? Beni bundan tamamen kurtaracak.

 • Basur Ameliyatı Olmam Lazım Çok Korkuyorum, Siz Ne Önerirsiniz?

  Basur ameliyatı olmam gerekiyor. Çok korkuyorum hem de çok acı çekiyorum. Ne tavsiye edersiniz? Tekrarlama olasılığı var mı?

 • Hemoroid Hastasıyım Ne Yapabilirim?

  Hemoroid hastasıyım ne yapabilirim?

 • Büyük Abdestimde Kan Var, Neden Kaynaklanabilir?

  Büyük abdestte son 1 haftadır kan var. Sebebini yazarsanız sevinirim?

 • Bir Haftadır Makatımda Acı Var, Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba! Benim sorunum bir haftadır makattım da acı var. Büyük çişimi yaparken bazen kanama oluyor ve çok canım yanıyor. Neden kaynaklanıyor? Bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Kabızlık ve Gaz Sorunum Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, bağırsaklarımda çok fazla gaz oluyor. Yemek yesem de yemesem de bu sorun oluyor ve sosyal hayatımı çok etkiliyor. Ayrıca 3. evre hemoroid hastalığım var. Çoğu zaman karnım şişiyor, kabız oluyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

 • Kabız Olunca Kanamam Oluyor, Basurdan Dolayı Olabilir mi?

  Doktor hanım ben 1 çocuk annesiyim. Doğumdan önce çatlaklık vardı doğumdan sonra makatta meme şeklinde içinde sanki damarlar varmış gibi bir şey var. Acaba bu basur mu yoksa başka bir şey mi? Kabız olunca kanama oluyor. Çok ağrım var, uylukkemiğimde ağrı oluyor. Bundan dolayı olabilir mi, ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 • Basurun İlaçla Tedavisi Mümkün mü?

  Merhabalar ben basur hakkında sorum olacaktı. Basurun iyileşmesinin tek çaresi cerrahi müdahale mi, ilaç tedavisi yok mu? Kabızlığı önlemek için ne yapmak gerekiyor? Bir insan 4 gün 6 gün tuvalete çıkamıyorsa ne yapması gerekir ve sizce bu kabızlığın sebebi nedir? Teşekkür ederim iyi günler.

 • Makatımdaki Oluşan Yaralar Nedir Acaba?

  Merhaba hocam, benim sorunum makatımdaki yaralar. Kendiliğinden 2 yıl önce falan kanayarak oluşmuştu. Şuan ise et parçacıkları gibi şeyler oluşmuş. Bunlar nedir acaba? Yanıtlarsanız sevinirim.

 • Büyük Abdestimi Yaptıktan Sonra Çok Fazla Kan Geliyor, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Hocam benim sorunum büyük abdestimi yaparken kan gelmesi ama öyle bir iki damla değil hani bir yerinizi kesersinizde kan akar ya o şekilde ve çok aşırı bir şekilde kabızlık çekiyorum. Büyük idrarımı yaptıktan sonra makat bölgesinde şişme oluyor. Hangi bolüme başvurmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Basuru Nasıl Tedavi Ettirebiliriz, Hangi Bölüme Başvurabiliriz?

  Basuru tedavisinde ne yapmamız gerekiyor ve hangi doktora başvurmamız gerekiyor?

 • Kabızlıktan Dolayı Hemoroid Başladı, Sancıyı Nasıl Dindirebiliriz?

  Kabızlık nedeniyle 1 hafta içinde hemoroid başladı ve ara ara çok sancılı geçiyor. Sancıyı dindirmek için ne yapmamız gerekiyor?

 • Büyük Tuvaletimi Yaparken Kanama Oluyor, Bu Neden Olabilir?

  İyi günler. Yaklaşık bir yıldır büyük tuvaletimi yaparken kanama oluyor. Acaba bu ciddi bir hastalığın işareti olabilir mi? Yoksa bir yara falan mıdır? Çünkü sadece tuvaleti yaparken oluyor temizledikten sonra kanama kesiliyor. Doktora gitmekten de utanıyorum. Lütfen yardımcı olunuz.

 • Tuvaletimi Yaptığım Yerde Meme Oluştu. Hemoroid Olabilir mi?

  Merhaba, 18 yaşındayım. Tuvaletimi yaptığım yerde meme gibi bir şey var. Ne içinde, ne de çok dışında. 1 hafta önce fark ettim ve hafif bir ağrı hissettim. Bu ne olabilir? Hemoroid olabilir miyim?

 • Hemoroidim Var. Doğumda ve Hamilikte Şiddeti Artar mı?

  İyi günler. Benim kanamalı ve memesi olan hemoroidim var. İlaç kullandım geçmedi. Ağustos gibide hamilelik düşünüyorum. Ne önerirsiniz? Doğumda ve hamilikte şiddeti artar mı? Teşekkürler.

 • Basur Hastasıyım. Ağrım veya Kanamam Olmuyor, Bu Durumdaki Tedavi Şansım Nedir?

  İyi günler doktor bey. 25 yaşındayım ve yaklaşık 9-10 senedir basur derdinden muzdaribim. Makatımda basur memesi var ayrıca küçük birşey de var. Bazen çok tatlı kaşınıyor. Şu zamana dek doktora gitmedim. Her hangi bir ağrı, kanama falan olmuyor dışkılama sırasında. Ancak tedavi şansım ne?

 • Basurun Çözümü Nedir?

  Makat mayasılının çözümü nedir acaba?

 • Dışkıdan Kan Gelmesi Neye İşarettir?

  Dışkıdan kan gelmesi neye işarettir?

 • 4 Senedir Büyük Abdestimi Yaparken Kan Akıyor. Siz Ne Önerirsiniz?

  Büyük abdestimi yaparken kan akıyor. Doktora gittim kalın bağırsakta yara var dedi. Bana solozobrin ile solofalt loğman verdi. 4 seneden beri kullanıyorum ama geçmedi. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 • Kabızlık Problemim Vardı. Gaitamda Kan Olduğunu Gördüm. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 21 yaşındayım. 2 gün önce hafif bir kabızlık çekiyordum. Sonra tuvalete gittim, defekasyona çıktım ve gaitamda kanın olduğunu gördüm. Sonrasında, rektum bölgesinde ağrı oldu ve 2 gün boyunca tuvalete çıkmakta zorlandım, gaitayla birlikte kan geldi. Şimdi ne yapmalıyım?

 • Gaitadan Kan Gelmesi Bir Hastalığın Belirtisi midir?

  Büyük abdest ile birlikte kan gelmesi hangi hastalığın belirtisidir?

 • Hamileliğimde Basur Başladı. Bana Ne Önerebilirsiniz?

  Hamileliğimde basur başladı. Doğumdan sonra kabızlık ve kanamam vardı, şimdi fazla yok ama ufak bir et parçası oluştu. Görsel olarak rahatsızlık veriyor. Ameliyattan korkuyorum. Bana ne önerebilirsiniz?

 • Eşimde Hemoroid ve Ayaklarında Şişme ve Morarmalar Var. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, eşimde oldukça büyük bir hemoroid var. Çok şişiyor ve kanama yapıyor. Bunun yanı sıra ayaklarında, özellikle de bileğinde şişmeler ve de morarmalar oluyor. Ayaklarının üzerine basamıyor. Ne yapmamız gerekiyor

 • Basur Tedavisi İçin Neler Yapmak Gerekir?

  Merhaba, bende basur hastalığı var. Ne yapmam gerekir? Tedavisi mümkün mü ve nerde yaptırabilirim?

 • Büyük Abdestimle Birlikte Kan Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 40 yaşında bir erkeğim. Ortalama yılda 1, bazen 2 kere büyük abdestimle beraber kan geliyor, herhangi bir ağrı veya acı olmuyor, kanın rengi koyu ve damlayarak geliyor. Sebebi ne olabilir?

 • Demir Eksikliği Tedavisi İçin Neler Yapmak Gerekir?

  Merhaba, küçük yaşlardan beri demir eksikliği tedavisi görüyorum fakat kalıcı bir çözüme kavuşamadım. Sürekli ilaç kullanmaktan bıktım. 3 yıl önce yine aynı tanıyla 4 gün hastanede yattım, 4 ünite kan verildi ve Venofer ilacı kullandım. Anemiye neden olan asıl sebebi bulmak için, hematoloji profesörüne muayene oldum ve endoskopi yapıldı, ama net bir sonuç alınamadı. Bu arada kronik gastritim de var. Son 3 yıldır iyiydim ama bugün tekrar tetkik yaptırdım; HGB 7,6, HCT 21,6, MCV 51, MCH 17,9, diğerleri normal çıktı. Ne yapmam gerekiyor? Beslenmeme çok dikkat ediyorum, bunun dışında ne önerirsiniz?

 • Hemoroid, Varis ve Konstipasyon Şikayetlerim Var. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 40 yaşında bir kadınım. Hemoroidim, sağ bacağımda büyükçe bir varisim ve ara sıra konstipasyon şikayetim var. Hemoroidim ara sıra kanıyor. Ayrıca sağ bacağımda kasılma ve kramp şikayetlerim oluyor. Tedavi için nereden başlamam lazım, neler yapmalıyım?

 • Hemoroid Tedavisinde Lazerle Ameliyat Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

  Sayın doktor, benim hemoroid sorunum var. İki senedir kanamalar başladı, çok korktuğum için doktora gidip gösteremedim. Lazerle ameliyat edilebildiğini okudum. Acaba normal ameliyatla mı yoksa lazerle yapılan ameliyat mı daha iyidir? Hangisini önerirsiniz? Yoksa ilaçla tedavi olabilir mi? Bende hipertansiyon var, sıkıntı ve strese gelemiyorum. Teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Hemoroid Tedavisi için Ameliyat Olmak Şart mı?

  Merhaba, hemoroid şikayetiyle doktora baş vurdum. Ancak doktor muayene etmeden ve bakmadan hemen ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bende meme yok denecek kadar az, ağrılar da sadece tuvaletten çıkınca oluyor. Ne yapmalıyım? Ameliyat olmam gerekir mi?

 • Makat Kanaması Neden Olur?

  Makat kanaması neden olur?

 • Hemorid Tedavisi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

  Hocam on gündür her tuvalete çıkışımda hemoroit yüzünden aşırı bir kanamam var. Bu yüzden baş ağrısı, yorgunluk ve baş dönmesi çekiyorum. Tedavimi nasıl, nerde ve ne şekilde yaptırabilirim?

 • Hemoroid Problemim Var. Tedavi İçin İlk Yapmam Gereken Nedir?

  Merhaba, yaklaşık 1 yıldır hemoroid şüphem var. Çok nadir kabız oluyorum. Büyük tuvaletim sırasında kanama yok, ancak saatler sonra iç çamaşırıma az da olsa kan sızdığını görüyorum. Bazen, 30-45 gün gibi aralıklarla, tuvalete gittiğimde elime bir miktar kan geliyor. Bugüne dek hiç ağrım olmadı. Elimle yaptığım kontrolde, 3-4 tane meme olduğunu fark ettim. Tuvaletimi yaptıktan 1-2 gün sonra memeler kendiliğinden kayboluyor. Elimle içeri itmeyi denediğimde sonuç alamıyorum. Yediğim herhangi bir şey tetikliyor mu diye takip ettiğim halde bir sonuca varamadım. Tedavi için ilk yapmam gereken nedir? Tavsiye edebileceğiniz bir ilaç var mı?

 • Kanamalı Hemoroidim İçin Alternatif Tıpta Önerebileceğiniz Bir Yöntem Var mı?

  Kanamalı hemoroidim var. Alternatif tıpta önerebileceğiniz bir bitki var mı? Sürekli kabızlık çekiyorum buda beni çok zorluyor. Cevabınızı bekliyorum.

 • Tuvaletimi Yaparken Kan Gelmesinin Sebebi Nedir?

  Tuvaletimi yaparken arkadan kan geliyor ve yanma oluşuyor.

 • 4 Yıldır Hemoroid Tedavisi Görüyorum Ama İyileşme Olmadı. Ameliyat Şart mı?

  3-4 sene önce hemoroid hastalığı için doktora gittim verdikleri ilaçlar fayda sağlamadı. Daha önce sürekli kanıyordu, Şimdi kanama pek olmuyor ama tuvaletten sonra dışa çıkan hemoroidler çok acı veriyor bir kaç saat sonra kendiliğinden içine giriyor ve acı tamamen kesiliyor. Ameliyat öncesi ve sonrası bazı olabilecekler için tereddütlerim var bu yüzden doktora tekrar gidemiyorum. Benim sorum; bazı internet sitelerinde kesin çözüm adı altında bazı bitkisel ilaçlar satılıyor bunlar ne kadar güvenilir, faydası olur mu? bu şekilde tedavi mümkün mü, yoksa illaki ameliyat mı gerekiyor?

 • Makatımda, Tuvaletimi Yaptığımda Misket Büyüklüğünde Et Parçası Dışarıya Çıkıyor. Ne Olabilir?

  İyi günler, 1 yıla yakın zamandır her büyük tuvaletimi yaptığımda misket büyüklüğünde bir et parçası dışarı çıkıyor. Elimle içeri doğru ittiriyorum ve iç çamaşırımda kan lekesi oluyor. Herhangi bir doktora başvurmadım. Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor? Bu normal mi?

 • Anüsümdeki Kaşıntının Sebebi Ne Olabilir?

  Anüsüm aşırı derecede çok kaşınıyor ve kaşımaktan yara oldu artık kanıyor. Tam büyük tuvaletimin çıktığı yer. Öyle bir zaman geliyor ki kaşıntıdan dolayı bayılacak duruma geliyorum içim bunalıyor. Bağırsak kurdu olarak tahmin ediyorum. Acaba tam olarak nedeni nedir, ne yapmalıyım? Şimdiden çok teşekkürler.

 • Büyük Abdest Sırasında Zorlanma ve Kanamam Var, Sorun Ne Olabilir?

  Büyük abdestimi yaparken aşırı derecede bir zorlanma oluyor. Ayrıca bazen tuvalet kağıdında kan görüyorum. Bu sorun 1 aydır var.2-3 günde bir çıkıyorum tuvalete. Tuvalette resmen kabus yaşıyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 • Basur (Hemoroid) Başlangıcında Neler Etkilidir?

  Merhaba, bu aralar sıvı gıdalar ve meyve sebze ağırlıklı beslenmediğimden dışkıda zorlanma yaşadım. Bu sebeple 20 gün arayla 2 defa dışkıda kanlanma oldu. Bu yeni başlangıç iç basurun iyileşmesinde neler etkilidir? Önerileriniz için teşekkürler.

 • Karnımdaki Ağrının Ülser Olduğunu Söylediler. Ama Süt Bağırsaklarımı Kötü Etkiliyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, karnımın alt kısmında yanma ve sancıyla karışık ağrı oluyor. Ayak bileklerimde varise benzer bir şey var ve ağrıyla birlikte şişlik oluştu. Ayrıca makat bölgemde hemoroid gibi şişlik var. Süt ve yoğurt yediğimde bağırsaklarım çok kötü oluyor. Bana ülser olabileceğimi söylediler. Makat için pek doktora gitmek istemiyorum. Bunun için bir ilaç var mı?

 • Dışkımdan Kan Geliyor, Basur muyum?

  Dışkımla birlikte bazen kan geliyor, büyük  tuvaletimi yaparken zorlanıyorum. Basur olabilir miyim?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Son dakika! Sağlık Bakanı Koca, 4 ilin sağlık müdürüyle salgının son durumunu görüştü Açıklaması
Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası
ABD'de günlük korona verileri en yüksek seviyelere çıktı: Can kaybı 3 binin eşiğinde, vaka sayısı 200 bini geçti
Son dakika... Koronavirüs salgınında can kaybı 14 bin 316'ya yükseldi
Son dakika sağlık: GAZİANTEP - Karantinadaki ailelere gıda desteği
Meltem Şarkışlalı'nın Türkiye'ye getirdiği Tesla Slim yöntemi ile sıkı ve ince bir görünüm elde edebilirsiniz
Covid-19: ABD'de vaka ve hastaneye yatış sayısında rekor kırılıyor
Son dakika haberleri... Eskişehir 112'nin bu istasyonları 'anne personele' özel
Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti
Çin'den getirilen Kovid-19 aşıları gönüllülere uygulanmaya devam ediyor
Son dakika haberleri! Vaka sayısı yüzde 100 artan Samsun'da yetkililerden 'tedbirlere uyun' çağrısı

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]